Web Sitemin silinen dataları ve database’i hakkında

  Linux

Merhaba,

Bir süre önce x firmada host ettiğim web sitemin database ve web dataları hack işleri ile uğraşan kendini şaşırmış biri tarafından imha edilmişti. Firmadan yalnızca hosting almam, güvenliği kendilerinin sağlaması, datalarımın yedeklerinin olmaması sinir verici ve üzücü bir durumdu. Halbuki bu tarz işlerle uğraşmayan, bu tarz kişileri tanımayan ve düşman edinmeyen kendi halinde blog yazarıydım.. Neyse koca hosting sunucusunda benim gibi bir kaç kişiye daha zarar verdiğini öğrenince bir nebze de olsa rahatladım, çünkü tek kastı ben değilmişim..

Yaklaşık 10 yıllık amatör/profesyonel bilgi ve tecrübelerimi yayınladığım binlerce yazı ve makalelerimi kaybettim. İletişim bölümünden ve mail üzerinden ulaşan takipçilerime, arkadaşlarıma, dostlarıma bilgi geçiyorum fakat web sitemi kontrol etme lütfunu gösteren ve geçmişe yönelik aradığı bilgileri bulamayan değerli ziyaretçilerime de buradan ulaşayım istedim..

Artık zaman buldukça yenilerini ve elimdeki eski database’ime ait bozulmuş dosyadan ayıklayabildiğim eski yazılarımı aktarmaya devam edeceğim. Eğer geçmişe yönelik veya güncel aradığınız herhangi konuda yardıma ihtiyacınız olması halinde iletişim/mail ile bana ulaşabilirseniz seve seve yardımcı olmaya devam edeceğim.

Bu arada artık kendi sunucumda host ediyorum. Yani o lamer arkadaşı beklerim sevgi ve saygılarımla..